Objevte tu nejlepší technologii ve světě internetu

Scancom realizuje otevřenou a symetrickou optickou fibre-to-the-home (“FTTH”) síť ve vybraných oblastech České republiky. Symetričnost v tomto případě znamená, že kapacita pro odesílání a přijímání dat je stejná.

Ověřte si dostupnost na Vaší adrese

Výhody
technologie FTTH

Vlastní
přípojka

Každá domácnost má vlastní přípojku a nemusí se dělit o rychlost připojení.

Symetrické
připojení

Stejná rychlost při odesílání i přijímání dat.

Nejmodernější
technologie

Připojení optickým kabelem Vám bude sloužit po desítky let.

Odolná
síť

Optická síť je stabilní a odolná vůči výkyvům počasí.

Jaké jsou hlavní benefity

Téměř všechny sítě v Česku dnes mají asymetrické nastavení a je k dispozici větší kapacita pro stahování než pro nahrávání. Důvodem je, že většina sítí má omezení kapacity, a protože se sítě používají také k přenosu televizních signálů náročných na šířku pásma a dalších video signálů (YouTube), přidělují operátoři uživateli větší kapacitu pro příjem signálů než pro odesílání.

Co je optické vlákno

Optické vlákno je jedinečným přenosovým médiem, jehož teoretická maximální kapacita je tak velká, že ji lze považovat za neomezenou. Signály se mohou šířit ve vzdálenosti mnoha kilometrů uvnitř optického kabelu bez významného zhoršení kvality – typicky 50 kilometrů nebo více. Po instalaci může být síť FTTH nadále vylepšování změnou elektroniky, která vytváří a přijímá světelné impulsy, nikoliv nahrazením samotného kabelu. Proto se FTTH často označuje jako síť odolná vůči budoucím změnám.

 • Jaké jsou výhody optického připojení?

  Kvalitní a rychlé internetové připojení se stává nepostradatelnou součástí dnešní doby. Optické připojení přináší výrazně vyšší kvalitu, stabilitu a rychlost v přístupové síti.

  • nejvyšší kvalita pro přehrávání filmů
  • kvalitní příjem internetové televize
  • stabilní videohovory
  • práce z domova
  • online hraní her
  • bezproblémové sdílení a zálohovaní dat
  • možnost připojení domácnosti na zabezpečovací službu, sledování pomocí webkamer
  • využití chytrých aplikací pro domácnost (internet věcí)

 • Jak měřit rychlost internetu?

  Podle metodiky ČTÚ se rychlost internetu měří prostřednictvím připojení vašeho uživatelského zařízení (PC, notebook) přímo ke koncovému zařízení (routeru), a to kabelem (nikoli pomocí WiFi), za definovaných podmínek.

  Technicky možná maximální rychlost udává rychlost přenosu dat na transportní vrstvě modelu TCP/IP. Tato udávaná rychlost je technicky nutně nižší o cca 10 procent oproti inzerované nominální rychlosti, protože v síti jsou spolu s uživatelskými daty přenášena také servisní data nutná pro funkčnost sítě. Příkladem jsou servisní části datových paketů nebo signalizační a monitorovací data.

  Detailní informace o způsobu měření a metodice ČTÚ jsou pak umístěny na adrese nettest.cz.

  Společnost Scancom s.r.o. provozuje vlastní měřící nástroj na adrese speedtest.scancom.cz. Tento nástroj je umístěn na rozhraní sítě Scancom a veřejného internetu, nezahrnuje tedy do testu rychlosti vliv zatížení internetu mimo síť Scancom.

  ČTÚ na stránkách nettest.cz upozorňuje, že z obecné povahy přesnosti měřicích nástrojů založených na principu webových prohlížečů lze měřicí nástroj ČTÚ-NetTest použít pro rychlost stahování do (včetně) 500 Mb/s a pro rychlost vkládání do (včetně) 250 Mb/s hodnoty inzerované rychlosti služby.

  Informace o rychlostech dostupných v síti Scancom s.r.o jsou detailně uvedeny v dokumentu Specifikace rychlostí Scancom s.r.o.

  Společnost Scancom s.r.o. dimenzuje svoji optickou síť tak, aby poskytovala zákazníkům spolehlivou a rychlou službu přístupu k internetu v sdělených kvantitativních parametrech.

 • Kde zjistím, zda připojíte i mou nemovitost?

  Dostupnost služeb na Vaší adrese si můžete jednoduše ověřit vyplněním formuláře na hlavní stránce a hned zjistíte, zda ve Vaší lokalitě plánujeme výstavbu.

 • Jakou rychlost připojení k internetu nabízíte?

  Nabízíme tarify s rychlostí až 1 Gbps. U nás si můžete vybrat mezi symetrickým (stejnou rychlosti data přijímáte i odesíláte) a asymetrickým připojením (běžně nabízené připojení). U nás se o rychlost v přístupové síti s nikým nedělíte – optické vlákno Vaší přípojky až do centrálního bodu je bez agregace.

Máte jiný dotaz?
Jsme vám k dispozici

Zákaznická podpora